Skoči na glavno vsebino

26. september je evropski dan jezikov. 800 milijonov Evropejcev je na ta dan združenih v želji, da se še posebej zavemo bogastva jezikovne in kulturne raznolikosti sveta v katerem živimo. Dan organiziramo predvsem na šolah in izobraževalnih ustanovah. Tako kot vsako leto, ga bomo na poseben način obeležili tudi na naši šoli.

 Na prireditvi, ki bo v šolskem večnamenskem prostoru  ob 9. 45 uri za razredno stopnjo in 10.45 uri za predmetno stopnjo želimo vzbuditi zavedanje, kako pomembno je učenje in znanje jezikov. Najprej svojega maternega jezika. Lepo in pravilno izražanje pripomore k boljšemu medsebojnemu razumevanju.  Če drugega razumemo, smo lažje strpni in lažje sodelujemo. Sodelovanje in povezanost pa sta v današnjem svetu nuja. Znanje več jezikov pa omogoča medsebojno sporazumevanje in razumevanje različnih narodov in kultur.

 

Na prireditvi bomo predstavili materne jezike naših učencev in jezike, ki se jih na šoli učimo.

Vabljeni!

Dostopnost