Skoči na glavno vsebino

V petek, 10.3.2017, je potekalo šolsko državno prvenstvo v smučarskem teku na Rudnem polju na Pokljuki.  6 učenk in učencev od petega do devetega razreda naše šole, se je teka udeležilo v kategoriji kategoriziranih učenk in učencev letnik 2002 in mlajši. Tekli so na 4000m (2x2000m), s skupinskim startom.

Poleg Matevža Mraka, ki se je uvrstil na odlično 5.mesto in Taje Šuligoj, ki je bila 9., so tudi ostali naši tekmovalci, kljub temu da so se kosali v kategoriji s starejšimi, odlično tekli. Našim učencem iskreno čestitamo! Njihove uvrstitve si lahko ogledate na strani Rezultati.

Tekmovanje ima mnogo spremljevalnih dejavnosti: pohodi in rekreativni tek na smučeh za osnovnošolce, poučevanje učencev o fair playu in nevarnostih dopinga, nagradna žrebanja.

V čudovitem zimskem vremenu je ta dan na Rudnem polju uživalo 939 otrok in spremljevalcev.

 

Dostopnost