Skoči na glavno vsebino

Dejavnosti človeka v modernem svetu vplivajo na naše okolje. V zadnjih desetletjih se je položaj zaradi različnih dejavnikov zelo poslabšal – proizvajamo vedno večje količine odpadkov, izkoriščamo naravne vire, pa tudi ozračje se globalno segreva. O vsem tem ozaveščamo tudi naše učence, zato smo v tem tednu poleg zbiranja starega papirja, izpeljali tudi čistilno akcijo. Naš namen je, da mlade opozarjamo na skrb za čisto okolje ter šolsko okolico. Poleg teh dveh akcij, naši učenci že več tednov tečejo tudi »Tek podnebne solidarnosti«, katerega namen je, da učenci tečejo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav so s svojim načinom življenja najmanj prispevali k njim. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja (dolžina ekvatorja je 40.075 km).

Dostopnost