Skoči na glavno vsebino

V mesecu decembru je bilo že objavljeno, da je v okrilju Osnovne šole Idrija potekala tretja javna prireditev ob državnem prazniku – dnevu samostojnosti in enotnosti – z naslovom Tam, kjer smo doma … Na prireditvi so sodelovali številni nastopajoči učenci od tistih, ki so komaj prestopili prag hrama učenosti, pa do tistih, ki jim bo kmalu pot namenjena drugam. Program je požel številne pozitivne odzive, ki so v učencih budili veliko zadovoljstvo. Prav zato se je rodila ideja, da s prilagojenim programom nastopimo tudi pred morda včasih nekoliko spregledanimi  krajani, ki si javne prireditve niso mogli ogledati v Rudniški dvorani. V zaključnih januarskih dneh smo tako z mlado energijo, veseljem in zagnanostjo poskušali s slovenskim domoljubjem razveseliti tudi paciente Psihiatrične bolnišnice Idrija, nato pa še varovance Doma upokojencev Idrija. Močni aplavzi, zavzeto poslušanje, vedri obrazi, marsikatere solzne oči ter iskreni stiski rok, so nam povedali več kot tisoč besed.

V imenu Osnovne šole Idrija iskrena hvala pacientom Psihiatrične bolnišnice Idrija za njihova prisrčna ročna darilca našim učencem ter posebej Mateji Kavčič, za vso pozornost in gostoljubje, ki ste ga ob obisku namenili našim učencem. Hvala tudi Domu upokojencev Idrija, posebej Metki Pavšič in Emi Brelih za posojo ozvočenja in vso organizacijo ter gostoljubje.

Dostopnost